به سایت اطلاع رسانی شهرستان مهران خوش آمدید.
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار فرمانداری 
اخبار > هفتمین نشست مقامات استان ایلام و واسط عراق در مهران برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

اربعین حسینی

هفتمین نشست مقامات استان ایلام و واسط عراق در مهران برگزار شد.

هفتمین نشست مقامات استان ایلام و واسط عراق در مهران به راست دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام و نیز.مقامات عراقی در راس هیئتی به ریاست نبیل شمه معاون عمران و پشتیبانی استانداری واسط عراق در پایانه مرزی مهران برگزار شد.

در این نشست دکتر درویشی گفت:زیر ساخت ها از ماه ها قبل آماده شده است و چهر بانده کردن مسیر مهران به ایلام در مراحل پایانی است

وی در ادامه افزود در کنار راهپیمائی عظیم اربعین در حال آماده سازی بازارچه چنگوله به عنوان گذرگاه جایگزین برای بحث تجاری هستیم و 7کیلومتر از جاده بازارچه آماده شده و ظرف 2هفته آینده آُسفالت می شود.

محل بازارچه چنگوله نیز تسطیح شده و آماده ایم که آب و برق آنجا را تامین کنیم که بایستی گمرک عراق و ایران و همچنین مرزبانان دو طرف محل عبور وخروج کامیون ها را در بازارچه چنگوله جانمائی کنند.

مهندس ملکشاهی فرماندار شهرستان مهران در این جلسه گفت:مقدمات برای راه اندازی بازارچه مرزی چنگوله فراهم شده و آمادگی لازم برای راه اندازی بازارچه را داریم.

وی افزود کلیه تمهیدات امنیتی لازم برای راهپیمائی بزرگ اربعین حسینی در شهرستان انجام شده.وی از مسئولین عراقی برای همکاری در خصوص راه ترانزیت مهران تقدیر و تشکر کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت:امیدواریم مسئولین عراق نسبت به تسریع در راه اندازی مرز شهابی بازارچه چنگوله اقدام نمایند.


٠٨:١٦ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٦٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج